Kliknij po książki

Książka 'Szybko, smacznie, domowo' Książka 'Lunchbox do pracy i szkoły' Książka 'Lunchbox do pracy i szkoły' Książka 'Lunchbox do pracy i szkoły'

Moje blogi

TYTUŁEM WSTĘPU

Zdecydowanie mam wieloprojektowy umysł;)

1.

Zaczęło się od Gotuj.Skutecznie.Tv (obecnie Skutecznie.Tv, patrz sekcja MOJE BLOGI poniżej).

Skąd przedrostek „Gotuj”? Bo na tym etapie planowałam już kolejne blogi -na początek: Schudnij.Skutecznie.Tv oraz Planuj.Skutecznie.Tv :) Te dwa ostatnie zostały w mojej głowie, bo zwyczajnie czasu na realizację zabrakło. Powołując do życia pierwszy blog, nie miałam jeszcze wyobrażenia jak pracochłonne jest to zajęcie i z rozmachem zaczęłam od czegoś, co obecnie nazywa się video blog (a nagrywanie, montaż czy render trochę czasu zajmują).

gotuj-skutecznie-tv-header-1100pxok
pierwszy baner blogu

Projekt kulinarny pochłonął mnie tak mocno, że blog stał się ważną częścią mojego życia (ba, powstała wokół niego wspaniała społeczność, którą traktuję jak moją trzecią rodzinę). Odpuściłam kolejne pomysły i całkowicie skupiłam się na tym jednym. Uwielbiam go prowadzić, choć nie ukrywam, że czasem jest to wyzwanie przez duże „W”, bo to prowadzenie muszę wplatać między rodzinę, dom i pracę zawodową. Jednak absolutnie to kocham i wręcz wykradam chwile na nagrywanie, montaż i blogowanie, bo mnie to resetuje, odpręża i ustawia do mentalnego pionu.

Tym nie mniej doba ma tylko 24 godziny. Zostałam więc postawiona przed faktem podjęcia kilku ważnych decyzji. I je podjęłam. O nich wkrótce.

Skutecznie.Tv header
obecny baner blogu

2.

W międzyczasie zaczęłam otrzymywać mnóstwo pytań o tematy nie do końca związane z kuchnią, przepisami czy kulinariami. Zwykle zahaczają one o organizację czy spojrzenie na dom oraz rodzinę przez pryzmat osoby pracującej zawodowo. Zamiast odpowiadać na nie w wiadomościach prywatnych, zdecydowałam, że lepiej opisać swoje podejście do tych tematów w jednym miejscu, a potem do nich odsyłać.

Dodatkowo, coraz częściej pojawiają się u mnie pomysły, które na blogu kulinarnym nie do końca można poruszać, przynajmniej w moim odczuciu.

Dlatego, jako osoba szufladkująca tematy, postanowiłam jednak(!) założyć drugi blog, tj. blog osobisty firmowany po prostu nazwiskiem. To miejsce, w którym właśnie jesteś. I które -mam nadzieję- przeżyje fazę początkowego entuzjazmu, który właśnie odczuwam oraz huraoptymizmu pt. „jasne, że znajdę czas, jasne, że dam radę”.

3.

…a trzeci blog jest raczej „niemy”, bo bez opcji komentowania. Jest także kulinarny i powstał (a w zasadzie pomału cały czas powstaje) głównie na prośby widzów anglojęzycznych. To video-on-demand, czyli video przepisy w wersji anglojęzycznej (patrz poniżej).

Więcej blogów nie planuję;)

A tak zupełnie serio, to struktura jest teraz jasna i przejrzysta:

 • tematyka kulinarna, przepisy i kwestie kuchenne: Skutecznie.Tv
 • pozostałe tematy np. organizacja, jak zarządzam swoim dniem, podejście do domu, podróże, przemyślenia, wnioski, sprawdzone rozwiązania, itp.: magdagrzegorczyk.pl

 

MOJE BLOGI znajdziecie tu:

 • http://skutecznie.tv | videoblog kulinarny
  przepisy oraz video przepisy na proste, smaczne i szybkie w przygotowaniu dania (kliknij w poniższy obrazek, jeśli chcesz teraz odwiedzić ten blog).

Skutecznie.Tv (fragment screen)

 

 • http://magda.tv | short video recipes in English
  video on demand (click on the picture below to visit this blog right now)

Magda.Tv (fragment screen)

 

 • http://magdagrzegorczyk.pl  | blog osobisty [tu jesteś]
  Blog osobisty, czyli bardziej prywatnie, na pewno subiektywnie. O własnych doświadczeniach, blogowaniu od kuchni, podejściu do domu, pracy zawodowej i do życia ogólnie:) Krótko pisząc: nadal skutecznie, choć nie tylko kulinarnie.

magdagrzegorczyk.pl (fragment screen)

 

ZAPRASZAM :)